تعدادی از دانشجویان درس تحلیل محیط کسب و کار به همراه دکتر محمد علی مرادی؛ استاد درس و مهندس  محمد حسین خانی؛ معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده کارآفرینی، روز چهارشنبه 26 اردیبهشت 97 از کارخانجات آجرنسوز 2 و 3 و 4 گروه بین المللی آذرخش در شهرک صنعتی محمود آباد قم، با هدف آزمایش یافته های خود در کلاس تحلیل محیط کسب و کار، بازدید کردند.

آنها در این خصوص با مهندس صولت؛ مدیر کارخانه، مهندس کاظم پور؛ مدیر تولید، مهندس ابوطالبی؛ مدیر کنترل و کیفیت و جناب عبدالحسینی؛ مدیر روابط عمومی آذرخش گفتگو کردند.

گروه بین المللی آذرخش

آقای مهندس محسن سیفی کاشانی، بنیانگذار بزرگترین تولید کننده انواع  فرآورده های نسوز و نماهای ماندگار ساختمان در خاورمیانه است.

آقای مهندس محسن سیفی کاشانی، یکی از رهبران کارآفرین است که از 21 سالگی، پس از یک سال فعالیت بازرگانی فشرده و موفق در حوزه فروش مصالح ساختمانی، به همراه پدر و برادرانش، در یک اقدام نوآورانه با ریسک پذیری بسیار بالا، اولین کارخانه تولید آجر نسوز را با استفاده از خاک های صنعتی و مقاوم، با کاربری نمای ساختمان، با کیفیتی بالا و قابل رقابت با نمونه های خارجی، در سال 1376راه اندازی نمود.

این رهبر کارآفرین جوان که متولد 1354 است، با تلاش و پشتکار و بهره مندی از متخصصان و کارشناسان زبده، ضمن راه اندازی واحدهای 2 و 3 در سال های بعدی، افتخارات و جوایز ملی و بین المللی زیادی را نصیب خود کرد.

وی با حضور در نمایشگاه های ملی و بین المللی، بازارهای جدیدی در کشورهای منطقه بویژه روسیه ایجاد کرد و درصد قابل توجهی از تولیدات خود را به صادرات اختصاص داد.

اقدام نوآورانه اخیر محسن سیفی کاشانی، راه اندازی کارخانه 4 گروه بین المللی آذرخش با استفاده از تکنولوژی تمام اتوماتیک شرکت ساکمی ایتالیاست که توانسته زمان فرایندهای تولید آجر نسوز نما را از هفت روز به 2 ساعت و مصرف انرژی را به یک نهم خط تولید سنتی کاهش دهد.

گروه آذرخش، با 800 نفر نیروی انسانی در 4 کارخانه و 5 معدن و دفاتر فروش و دفتر مرکزی، در اجرای یک میلیون و 200 هزار پروژه کوچک و بزرگ نمای ساختمان در ایران و جهان، مشارکت داشته و در حال  حاضر 8 نوع محصول با وِیژگی ها و اندازه های مختلف تولید می کند که  با راه اندازی کارخانه جدید به 400 نوع محصول قابل افزایش است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *